четвер, 17 листопада 2016 р.

 • У Великобританії Різдво - це найголовніше свято. Після різдвяного обіду обов'язково звучить коротка промова королеви. Перед тим, як сісти за святковий стіл, англійці йдуть до церкви.

  У переддень Різдва в Лондоні, на центральній Трафальгарській площі ставлять головну ялинку країни. Дозвіл на встановлення ялинки було видано ще королевою Вікторією в 1841 році.

  На Різдво в Британії прийнято дарує один одному подарунки. На Різдвяному столі англійців обов'язково присутня традиційна страва з індички. Головний тост за святковим столом - "Your good health!" - За ваше здоров'я! Різдво у Великобританії прийнято зустрічати в родинному колі.

  У другий день Різдва у Великобританії відзначають день Святого Стефана. У цей день розкривають спеціальні ящики для пожертвувань і роздають вміст тим, хто потребує.

  Подарунки англійською дітворі приносить Father Christmas (Батько Різдво). Діти пишуть Father Christmas лист з бажаннями і кидають його в камін, за допомогою диму списку бажань потрапляє до адресата.
 • День подя́ки (англ. Thanksgiving Day) — традиційне північноамериканське свято, засноване з метою віддати дяку Богові за жнива та за одержані блага протягом року. Відзначається в США у листопаді, а в Канаді — у жовтні.

  У Сполучених Штатах Америки[ред. • ред. код]
  Це державне загальнонародне свято США щорічно святкують у четвертий четвер місяця листопада; свято відзначає перший урожай, який зібрали пілігрими із Плімутської колонії у 1621 році після голодної зими в Новому Світі. Колоністи, які вижили завдяки допомозі індіанців, влаштували для себе і для них триденне святкування з молебнями подяки і бенкетом. Уперше День подяки святкували за президента Джорджа Вашингтона 26 листопада 1789 року.

  У 1863 році президент Авраам Лінкольн оголосив День подяки національним святом і вихідним днем; день вважається сімейним святом, — і його святкують традиційним обідом, який особливо поширений на Сході США. Обов'язковими стравами в День подяки є фарширований індик з журавлиновим варенням і солодкий пиріг з гарбузовою начинкою. До цього дня по країні звичайно відгодовують велику кількість індиків, щоб забезпечити кожну американську сім'ю по одному.
Немає коментарів:

Дописати коментар